Nuselská bledá tvář

Pivní styl: Indian Pale Ale

Pivovar: Pivovarský dvůr Chýně

Město: Hostivice

Obsah alk.: 6,4 % Obj.

Hořkost: —- EBU

EPM: 16,6° plato

Barva: —- EBC

Sládek: Tomáš Mikulica

Autor receptu: Petr Buriánek

Složení: Voda, slady: plzeňský, karamelový, chmely: Premiant, Amarillo, Cascade, pivovarské kvasinky svrchního kvašení   US 05,

Pozn:

VN:F [1.9.10_1130]

HODNOCENÍ VZORKU
V následující tabulce můžete dát dle svých zkušeností tomuto pivu body. Hodnotíme zde tři základní senzorická hlediska: chuť, vůni a celkový dojem. Z nich je následně počítána průměrná známka.
Pozn. Čím více hvězdiček, tím lepší.

Chuť
Vůně
Celkový dojem
Celkové hodnocení: 8.6 z 10 možných, (15 hlasů)
Nuselská bledá tvář, 8.6 out of 10 based on 15 ratings
3 comments
  1. IPA, vařená v Chýni (nejspíš pro nuselské Zlé časy?) nedělá pivovaru rozhodně žádnou ostudu. Typická bohatá chuť i vůně, dobrá pitelnost, jen by mohla být na čepech častěji.

  2. Pan Buriánek je génius a Pan Mikulica to potvrzuje svým umem. Bledá není tak bledá, EBU bych viděl v nižších středních číslech (Amber?):-), je to velmi zvláštní IPA, nemám nejspíš tolik odpito, abych ji mohl k nějaké přirovnat, ale troufám si tvrdit, že si nezadá s těmi nejlepšími v Čechách a spoustou ve světě. Možná není tolik věrná svému pivnímu stylu, cítím trochu kouř, nejspíš díky karamelovému sladu. Premiant, Amarillo a Cascade je přesně to, co chcete mít ve své IPA, ano, tak to má být. Je osobitá, svoje, nuselská, Buriánkova, naše. Díky za ni.

  3. Pardon EBC samo

Napsat komentář